birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 03.04.2020 15:33

Sunucu Burak Akkul'un sağlık durumu hakkında açıklama

Yoğun bakımda tedavisi süren sunucu Burak Akkul'un sağlık durumu hakkında açıklama yapıldı. Seda Akkul'un ağabeyi Hüseyin Arslan, Burak Akkul'un sağlık durumu için, "Şimdilik durum umut verici ama stabil" dedi

Sunucu Burak Akkul'un sağlık durumu hakkında açıklama

Televizyonda hazırlayıp sunduğu ‘Çok Gezenti' programıyla bilinen üunucu Burak Akkul'un sağlık durumu hakkında açıklama geldi.

Yoğun bakımda tedavisi süren Burak Akkul'un sağlık durumu ile ilgili bilgileri, Seda Akkul'un ağabeyi Hüseyin Arslan sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

İHA'nın aktardığına göre Arslan yaptığı paylaşımda, “Burak Akkul'un tedavisi devam ediyor. Yoğun bakımdan, - inanıyoruz, umuyoruz çok yakında - çıktığı zaman mutlaka size haber verecek Seda Akkul. Ancak o zamana kadar yazılabilecek her şey tekrardan ibaret. Sizin gibi, artık aileden herkes gibi biz de sabırla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

"DURUM UMUT VERİCİ AMA STABİL"

Ayrıca yaptığı başka bir paylaşımda Burak Akkul'un sağlık durumu hakkında bilgi veren Arslan, “Durumda anlatılabilir büyük değişiklikler olmadıkça buraya bir şey yazmak çok anlamlı gelmiyor. Ama bu kadar soran ve merak eden için; şimdilik durum umut verici ama stabil. Tüm iyi dilekleriniz için sağ olun” dedi.

NE OLMUŞTU?

Çin, İran ve İtalya'nın riskli bölgeler olduğu dönemde iş için İngiltere'nin Londra kentinde bulunan ünlü program yapımcı ve sunucusu Burak Akkul, Londra'da öksürük ve boğaz ağrısı şikayetiyle doktora başvurmuştu.

Boğaz enfeksiyonu olduğu söylenen Akkul, hemen Türkiye'ye dönerek en yakın hastaneye başvurnuş, ancak ilk aşamada Türkiye'de de boğaz enfeksiyonu teşhisi konulmuştu.

Akkul'un ağırlaşmasının ardından yoğun bakıma kaldırılması ile koronavirüs şüphesi iyice artmış ve yapılan testler pozitif çıkmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız