birgün

23° AZ BULUTLU

Support us for independent media in Turkey

BİRGÜN DAİLY 12.07.2016 16:19
Support us for independent media in Turkey
Abone Ol google-news

BirGün Media is an independent news outlet in Turkey that strives to maintain a critical but progressive voice amid all the difficult times Turkey has been faced with, especially more recently during the past few years.

The daily newspaper BirGün has been in publication for over 10 years by now. And, most recently, it's started the English version. It's rather a slow start as there are limitations on resources, team, and time, for the time being. But the aim is to grow if you support us. As independent and critical voice of the people, BirGün Daily reports from Turkey and around the world. You can support us:

>Swift: ISBKTRIS

>Euro IBAN: TR 06 0006 4000 0021 0801 4847 06

>Dolar IBAN: TR 39 0006 4000 0021 0801 4846 94

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun