birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Suriye’de ABD üssüne roket saldırısı

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Suriye’de koalisyon güçlerine roket saldırısı düzenlendiğini duyurdu. Komutanlık tarafından yapılan açıklamada, "Bu tür saldırılar bölgenin zorla kazandığı istikrar ve güvenli ortamı riske atıyor" ifadelerine yer verilirken saldırının kim tarafından yapıldığı belirtilmedi.

DÜNYA 04.01.2023 16:29
Suriye’de ABD üssüne roket saldırısı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Suriye’nin Deryrizor ilinde doğusunda konuşlu koalisyon güçlerine yönelik roket saldırısı düzenlendiğini duyurdu.

CENTCOM’dan yapılan yazılı açıklamada, Deyrizor’un doğu kırsalında koalisyon güçlerinin konuşlu olduğu Koniko Petrol Üssü'ne yerel saatle 09.00’da iki roket atıldığı, saldırıda koalisyon askerleri ve üssün herhangi bir zarar görmediği bildirildi.

CENTCOM SÖZCÜSÜ: GÜVENLİ ORTAMI RİSKE ATIYOR

CENTCOM sözcüsü Joe Buccino,"Koalisyon üslerine ve sivil yerleşim yerlerine düzenlenen bu tür saldırılar bölgenin zorla kazandığı istikrar ve güvenli ortamı riske atıyor." ifadelerini kullandı.

Açıklamada roket saldırısının kim tarafından yapıldığı bilgisi yer almadı.

Fırat'ın batısında el-Muhasan, el-Meyadin ve el-Bukemal yerleşimlerinde İranlı ve İran destekli milislerin bulunduğu biliniyor.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol