birgün

18° AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.10.2019 21:48

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı: Ülkemize ihanet eden güçlerle diyalog olmayacak

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı: Ülkemize ihanet eden güçlerle diyalog olmayacak

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, "Şam'ın 'ülkeye ihanet eden' Kürt güçleriyle diyaloğa girmeyeceğini" söyledi.

Mikdad, bugünkü basın toplantısında, Kürt güçleriyle diyaloğu başlatma olasılığıyla ilgili soruya, "Bu silahlı gruplar ülkeerine ihanet etti ve bu ülkeye karşı suç işledi" yanıtını verdi.

'DİYALOĞU KABUL ETMEYİZ'

Sputnik'in haberine göre Mikdad, "Yabancı güçlerin esiri olanlarla hiçbir diyalogu veya görüşmeleri kabul etmeyiz. Washington'un Suriye topraklarındaki ajanları için hiçbir yer emniyetli olmayacak" ifadelerini kullandı.

Daha önce Suriye Dışişleri Bakanlığı, ülkenin kuzeyindeki Kürt oluşumlar için "yolundan sapmış çocuklar" nitelendirmesinde bulunarak "rasyonel düşünmeye dönmeleri ve doğru yola girmeleri durumunda onları kabul etmeye hazır olduklarını" söylemişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız