birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 14.01.2017 12:34

Sürmene yangınına ilişkin kafa karıştıran görüntüler

Sürmene yangınına ilişkin kafa karıştıran görüntüler

Geçtiğimiz hafta Trabzon’un Sürmene ilçesindeki ormanlık arazide çıkan yangınla ilgili şüpheler gün geçtikçe artıyor. Bir yurttaşın yangın çıkan bölgede çektiği video, ormanın bilerek yakıldığı yönündeki iddiaları tekrar gündeme getirdi.

Yangının olduğu bölgeyi görüntüleyen yurttaş, o bölgede yapılan yeni evlerin inşaatlarını da görüntüledi.

SOSYAL MEDYA 'KATAR EMİRİ'Nİ HATIRLATMIŞTI

Sürmene’deki yangın sürerken, yanan ağaçların olduğu bölgenin kış turizmi için Katarlılara verilmek istendiği iddiası dile getirilmişti. Sosyal medya kullanıcıları Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Katar Emiri ile birlikte Trabzon'daki stadyumu açılışından önce Rize ve Trabzon üzerinde helikopterle gezintisini hatırlattı. Hükümete yakın yazarlardan Yusuf Kaplan'ın da "Sürmene'yi yakıyorlar" demişti.

BAKAN: FİDANLAR TOPRAK İLE BULUŞACAK

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sürmene’de çıkan yangınla ilgili, “Bu alanların kesinlikle başka bir maksatla kullandırılması söz konusu olamaz. Zaten böyle bir şey kanunen de yasak. Yangının gerçekleştiği alanları en kısa sürede ağaçlandırma için hazırlayacağız ve ağaçlandırma mevsiminde buralarda fidanlar toprakla buluşacak” demişti.

(odatv)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol