birgün

15° AÇIK

Suruç anmasında gözaltına alınan 50 kişi serbest bırakıldı, 12 kişi mahkemeye sevk edildi

Suruç Katliamı'nın yıldönümünde Kadıköy'de düzenlenen anma etkinliklerinde gözaltına alınan 62 kişiden 50'si serbest bırakıldı. 12 kişi ise savcılık ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

GÜNCEL 21.07.2021 10:28
Suruç anmasında gözaltına alınan 50 kişi serbest bırakıldı, 12 kişi mahkemeye sevk edildi
Abone Ol google-news

Suruç Katliamı'nın yıldönümünde İstanbul Kadkıköy'de düzenlenen anma etkinliklerinde gözaltına alınan 62 kişiden 50'si serbest bırakıldı. 12 kişi ise savcılık ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Suruç Aileleri İnisiyatifi’nin, Suruç Katliamı'nın 6’ncı yıldönümüne ilişkin dün Kadıköy Halitağa Caddesi’nde yaptığı açıklamaya yönelik polis saldırısında 62 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınların hastane kontrolü sırasında işkenceye maruz kaldığı ifade edilirken, aracın içine polisin biber gazı sıktığı ve çok sayıda kişinin boğulma tehlikesi geçirdiği belirtildi.

MA'nın aktardığına göre gözaltına alınanlardan 50'si serbest bırakılırken, 12'si tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol