birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 08.12.2016 16:24

Suruç ve Ankara katliamı mağdurlarına Fransa'dan destek

Suruç ve Ankara katliamı mağdurlarına Fransa'dan destek

Fransa Alevi Kadınlar Birliği'nin başlatmış olduğu Suruç ve Ankara katliamı mağdurları ile dayanışma kampanyası için Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu 2. Başkanı Erdal Kılıçkaya, Fransa Alevi Kadınlar Birliği Başkanı Gülay Ulutaş ve Fransa Alevi Kadınlar Birliği Bölge Başkanı Gülten Yüksel'den oluşan Fransa heyeti, Suruç Katliamı gazisi Güneş Erzurumluoğlu'nu ziyaret etti.

suruc-ve-ankara-katliami-magdurlarina-fransa-dan-destek-219528-1.

"Umuda el ver, Güneş yeniden doğsun" kampanyasına Fransa'daki Alevi kadınlardan selam ve destek getirdiklerini söyleyen Fransa Alevi Kadınlar Birliği Başkanı Gülay Ulutaş ise "Bu kampanyaya Fransa'daki Alevi Kültür Merkezlerimizdeki kadınlar öncülük etti. Burada mağdur konumundaki Analarla, kadınlarla dayanışma içerisinde olmak boynumuzun borcu. Suruç ve Ankara'da yitirdiğimiz canları saygıyla anarken, yakınları ile omuz omuza zalime karşı mücadelemiz sürecek" dedi.

suruc-ve-ankara-katliami-magdurlarina-fransa-dan-destek-219529-1.

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya daha önceden Van depremi mağdurları için de benzer yardım kampanyaları düzenlediklerini, bugün ise Suruç ve Ankara katliamı mağdurları ile dayanışmak için yeni bir kampanya başlattıklarını belirtirken, "Duyarlı cümle canları kampanyaya destek olmaya çağırıyorum. Güneş Erzurumluoğlu'nu sandalyeye bağımlı yaşamak zorunda bırakanlar, tedavisine de engel olmaya çalışıyorlar. Fransa'daki Alevi Kadınların duyarlılığını çoğaltarak deryaya dönüştürelim ve Güneş'e umut olalım. Ancak böyle zalimlere karşı dik durduğumuzu gösterebiliriz. Kendi adımıza, biz zalimin zulmüne boyun eğmeyeceğiz. Fransa Alevi Kadınlar Birliği'ni bu duyarlılığından dolayı kutluyor ve selamlıyorum" dedi.

Suruç Aileleleri İnsiyatifinden Hacer Elçin ise "Bugün Güneş'imizi Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu'ndan Yoldaşlarla ziyaret ettik. Suruç Katliamı ve Ankara Katliamı İçin Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Kadınlar Birliği daha önce çalışma yürütmüşlerdi. Güneş'e el ver kampanyamıza destek vererek ellerinden gelen tüm yardımlarda bulunmak istediler. Dayanışma Ezilenlerin İnceliğidir. Umuda El Ver Güneş Yeniden Doğsun!" dedi.

suruc-ve-ankara-katliami-magdurlarina-fransa-dan-destek-219530-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız