birgün

11° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

DÜNYA 14.05.2019 14:42

Suudi Arabistan: İki petrol pompa istasyonuna saldırı düzenlendi

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Halid el Fatih, Doğu-Batı petrol boru hattındaki iki petrol pompa istasyonunun patlayıcı ile donatılmış insansız hava araçları ile hedef alındığını duyurdu. Suudi Arabistan resmi ajansı SPA‘ya konuşan Halid el Fatih, açıklamasında, “terör saldırısı” yorumunda bulunurken söz konusu saldırı nedeniyle oluşan hasarın da giderildiğini söyledi. Açıklamada, saldırının failine ilişkin henüz bir adres gösterilmedi. […]

Suudi Arabistan: İki petrol pompa istasyonuna saldırı düzenlendi

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Halid el Fatih, Doğu-Batı petrol boru hattındaki iki petrol pompa istasyonunun patlayıcı ile donatılmış insansız hava araçları ile hedef alındığını duyurdu.


Suudi Arabistan resmi ajansı SPA‘ya konuşan Halid el Fatih, açıklamasında, “terör saldırısı” yorumunda bulunurken söz konusu saldırı nedeniyle oluşan hasarın da giderildiğini söyledi.

Açıklamada, saldırının failine ilişkin henüz bir adres gösterilmedi. El-Fatih’in açıklamasında, saldırıya ilişkin “Yemen’de İran destekli Husiler de dahil olmak üzere bu tür eylemleri yapan tüm terör gruplarına karşı koymanın önemini bir kez daha ortaya çıkardığı” yönünde ifadeler kullanması dikkat çekti.

Saldırıya ilişkin batı medyasında yer alan haberlerde de Husilere yakın bir medya kanalının sabah saatlerinde saldırı haberini duyurmasına yer verildiği görüldü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız