birgün

16° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 01.07.2016 07:47

'T.C. geri adım atmazsa daha büyük eylemler yapacağız'

'T.C. geri adım atmazsa daha büyük eylemler yapacağız'

ERK ACARER / erkacarer@birgun.net
@eacarer

Havalimanı saldırısı emrini de verdiği belirtilen, IŞİD Türkiye sorumlusu İlhami Balı ile kendini patlatan Antep'in IŞİD Emiri Yunus Durmaz arasındaki yazışmalar inanılmaz gerçekleri ortaya koydu.

Ankara İddianamesi'nde pek çok belge arasında özellikle, 'el.docx' olarak kayıtlı olan bir döküman dikkat çekti. Belgede Durmaz, Antalya'daki dünyaca ünlü bir gece klübüne ve Antep'teki Birleşmiş Milletler (BM) ofisine istişhad (intihar saldırısı) eylemi yapmak için İlhami Balı'dan izin talep ederken, daha büyük eylemlerin de bunlardan sonra başlayacağını belirtti. Bu isteklerin sonuna düşülen not ise IŞİD ve devlet arasındaki ilişkiler konusundaki büyük bir şüpheyi ortaya koydu. Yunuz Durmaz; 'gülücük işaretiyle' bitirdiği satırlara şunları yazdı: "İnşallah amellerden sonra sezonu açacağız. Tabii TC. geri adım atmaz, Devlet de (IŞİD kastediliyor) bize durun demezse))))))..."

Antalya'ya eylem

Ankara İddianamesi'nde geçen o dehşet dolu satırlar şöyle:

"Hamd tümüyle yalnız bir olan Allah'a mahsustur,salat ve selam nebimiz Muhammed'in üzerine olsun. Öncelikle Allah hepinizi afiyet de kılsın az kaldı zafer yakın inşallah. Abi, Ebu Smyra'yı göndermem uzun sürdü. Hakkınızı helal edin adres bekledim. Şu an elimizdeki en iyi sivil hedefleri tespıt ettik. Abi Antalya'da dünyaca ünlü sanatçıların yer aldığı iş adamı sanatçıların zenginlerin kendileri ve çevrelerinin ve Antalya'daki yabancı turistlerin bir araya toplandığı gece klübu var. En önemli tarafı akşam olunca yabancı ve yerli turistler buraya toplanıyorlar. İçeride takriben 1000'den fazla sayı oluyor. Buraya istişhadi (intihar eylemi) yapılacak. Ancak bu ameli yapacak kardeş kapı ağzındaki korumalara sıkarak içeri girecek."

BM ofisi de hedefte

Kendisini Antep'te patlatan Yunus Durmaz, IŞİD'in Türkiye sorumlusu olduğu belirtilen İlhami Balı'dan yazılı olarak başka izinler de istemiş...

"Başka bir hedef ise Amerikalılar. Birleşmiş Milletler'e ait Antep'te bir tane ofis var. İçerde takriben Türk yabancı karışık 45 kişi var aynı şekilde bir tanede Fransızların ofisi var buralara da istişhad sokacağız inşallah..."

Büyük şüphe

Durmaz'ın, 'şeyhi', İlhami Balı'ya yazdıkları bunlarla sınırlı değildi. Satır aralarına yansıyanlar, IŞİD ve devlet arasında yaşananlar konusunda büyük bir şüphe çekiyor. İşte 'bir süreci' ortaya koyduğu anlaşılan o dehşet dolu satırlar. Noktasına, virgülüne dokunmadan veriyoruz:

"Hedefler bunlar şuana kadar asker polis vurabilirdik ancak bu buyuk amellerin önünü tıkar diye yapmadık inş amellerden sonra sezonu açaçaz tabi tc geri adım atmaz devletde (IŞİD kastediliyor) bize durun demesse))))))"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol