birgün

28° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN KİTAP 05.08.2020 10:12

Tacim Çiçek’ten edebiyat dünyası

Tacim Çiçek’ten edebiyat dünyası

Tacim Çiçek’in belirgin ve başat özelliklerinden biri de iyi bir okur olmasıdır. Onun iyi bir okur olmasının sonucu olan sanat ve edebiyat üstüne kimi yazıları daha önce Reddediyorum (2019) adlı kitabında bir araya gelmişti. Geride Yazılan Kaldı adlı kitap ise dünya edebiyatının ve bizim edebiyatımızın bilinen, bilinmeyen önemli yapıtlarını sindirerek okunduğunun kanıtı olan yazılara yer veriyor.

Tacim Çiçek’in kitabı, Catherine Clement’inden Ütopya yazarlarına, şahsen tanıdığı şair, öykücü ve romancıdan Alev Alatlı, Leyla Erbil, Oğuz Atay, Ahmet Altan ve Hasan Ali Toptaş’a; Fikret Başkaya’dan Clara Zetkin’e kadar onlarca şair, öykücü, romancı, siyaset bilimci, düşünür, aktivist ve feministin yapıtları üzerine yazdıklarını bir araya getiriyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız