birgün

27° AÇIK

BİRGÜN EGE 19.08.2019 12:57

TAKSAV Bodrum’da Mine Söğüt söyleşisi yapıldı

TAKSAV Bodrum’da Mine Söğüt söyleşisi yapıldı

BİRGÜN İZMİR

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakıf (TAKSAV) Bodrum Temsilciliği 18 Ağustos Pazar günü kahvaltı ve söyleşi düzenledi.

“TAKSAV BULUŞMALARI” adı altında TAKSAV Bodrum Temsilciliği’nde düzenlenen “İTİRAZ CESARETİ” konulu söyleşiye konuk olarak Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Söğüt katıldı. Söyleşiye yoğun bir katılımın olduğu gözlemlendi.

Söyleşi başlangıcında Mine Söğüt ve eserleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı. Mine Söğüt, boyun eğildiğinde hiçbir şeyin değişmeyeceğini, boyun eğildiğinde bireyin herhangi bir etkisinin olmayacağını, itiraz etmenin önemli olduğunu belirtti.

Söğüt, boyun eğdiren bir sistem içinde karşı durmanın ne anlama geldiğini bilmemize karşın neden karşı durmadığımızı ve temel sorunun bu olduğunu, korkularımız ile yüzleşmemiz gerektiğini vurguladı.

Söyleşi sonunda katılımcıların soruları Mine Söğüt tarafından yanıtlanarak söyleşi sonlandırıldı.

TAKSAV Bodrum Temsilciliği Eylül ayında da Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı ile bir söyleşi düzenleyecek.

taksav-bodrum-da-mine-sogut-soylesisi-yapildi-614088-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız