birgün

14° AÇIK

TAKSAV’ın Sanat ve Direniş Atölyesi’ne kayıtlar sürüyor

KÜLTÜR SANAT 15.01.2022 14:36
TAKSAV’ın Sanat ve Direniş Atölyesi’ne kayıtlar sürüyor
Abone Ol google-news

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf’ın (TAKSAV) Kültür Okulu bünyesinde gerçekleştirdiği atölyeler devam ediyor.

BirGün yazarı Rahmi Öğdül’ün yürütücülüğünde gerçekleştirilecek Sanat ve Direniş Atölyesi bu pazartesi saat 19.00’da başlıyor.

17-24-31 Ocak, 7 Şubat pazartesi günler saat 19.00’da zoom üzerinden çevrimiçi olarak düzenlenecek atölyenin kayıtları hala devam ediyor. Kayıt için taksavkulturokulu@gmail.com adresine mail gönderilmesi gerekiyor.

TAKSAV tarafından atölye ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Yeni yıl yeni umutlarla ve ülkemizin birçok yerinde direnişlerle başladı. Günbegün üzerlerimize daha ağır çöken karanlığa karşı çareyi direnmenin umudunda buluyoruz. Peki sanat bir nedir? Bir direnme biçimi olabilir mi?

“Sanat direnir. Hayatı hedef alan iktidara değil sadece, hayatı evcilleştirmeye kalkıştığında kendisine de direnir. Dört haftalık bu seminer dizisinde hayat ile sanat arasındaki kesintisiz ilişki ele alınacaktır.”

Rahmi Öğdül yürütücülüğündeki 4 haftalık online ‘Sanat ve Direniş’ atölyemize herkesi bekliyoruz.”

taksav-in-sanat-ve-direnis-atolyesi-ne-kayitlar-suruyor-968348-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol