birgün

20° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 13.05.2021 16:25

TAKSAV Kadıköy'den Kahlo Müzesi'ne sanal gezi

TAKSAV Kadıköy Şubesi, sanat tarihçisi-öğretmeni Merve Benzer’in anlatımıyla Frida Kahlo’nun müzeye dönüştürülen ‘Mavi Ev’ie sanal bir tur düzenliyor.

TAKSAV Kadıköy'den Kahlo Müzesi'ne sanal gezi

TAKSAV Kadıköy Şubesi, tam kapanmanın son günü olan 16 Mayıs Pazar günü saat 13:00’de yapacağı etkinlikle sanat tarihçisi-öğretmeni Merve Benzer’in anlatımıyla Frida Kahlo’nun müzeye dönüştürülen ‘Mavi Ev’ini katılımcılarıyla birlikte sanal olarak gezecek.

Yapılacak etkinlikle sanat tarihinde sıra dışı bir ressam olarak tanınan Frida Kahlo’nun Mavi Ev’inde Meksika kültürünün izlerini sürerken; müzenin tarihine, mimari unsurlarına ve Frida’nın sanatını etkileyen durumlar ve olaylara değinilecek.

Sanal gezinin ardından Frida Kahlo’nun sanatını yansıtan eserleri olan otoportrelerini inceleyip resim okumaları gerçekleştirilirken, interaktif şekilde katılımcıların sunacağı katkılar ve sorularla etkinlik tamamlanacak.

TAKSAV Kadıköy Şubesi’nin düzenlediği ve ücretsiz gerçekleşecek bu etkinliğe katılmak için kayıt formunu doldurabilir ya da 05305802581 no’lu telefondan kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıt formu için tıklayın

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol