birgün

18° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 24.09.2020 12:16

Taksim'deki taciz iddiasına 13 yıl hapis talebi

İstiklal Caddesi’nde bir kadını taciz ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan S. T.'nin ‘cinsel saldırı’ ve ‘cinsel taciz’ suçlarından 13 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Taksim'deki taciz iddiasına 13 yıl hapis talebi

İstanbul Taksim’deki İstiklal Caddesi'nde bir kadını takip ettiği anlar kameralara yansıyan şüpheli S.T.’ye ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, şüphelinin ‘cinsel saldırı’ ve ‘cinsel taciz’ suçlarından 13 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

20 Eylül günü İstiklal’de Ö. K. isimli genç kadını takip ettiği anlar kameralara yansıyan S.T., polis tarafından gözaltına alınmış ve ardından serbest bırakılmıştı.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAK İÇİN ADLİYEYE GELDİ’

Olayın yaşandığı günü serbest bırakılan şüpheli hakkında genç kadının, ‘bacağına dokunduğunu’ yönünde yeni bir şikâyette bulunmasının üzerine, S.T. hakkında yeniden gözaltı kararı verilmişti.

Hakkında gözaltı kararı verilen şüpheli S.T. suç duyurusunda bulunmak üzere geldiği Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen S.T., çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız