birgün

5° AÇIK

Taksim saldırısı: Tutuklu sayısı 25'e yükseldi

Taksim'de, 13 Kasım'da gerçekleştirilen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıya ilişkin tutuklu sayısı 25'e yükseldi.

GÜNCEL 28.11.2022 18:28
Taksim saldırısı: Tutuklu sayısı 25'e yükseldi
Abone Ol google-news

İstanbul Beyoğlu'ndaki İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen bombalı saldırıya ilişkin, caddeye bombayı bırakan Ahlam Albashir ve firari şüpheli Bilal Hassan'ın (El-Hac Nwas) Antakya'da konaklamasını sağladığı tespit edilen ve Hatay'da yakalanıp İstanbul'a getirilen şüpheli Muhab A. tutuklandı.

İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım'da 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında Albashir ve firari şüpheli Bilal Hassan'ın sınırı kaçak yollarla geçmelerinin ardından bir süre Antakya'da konaklamasını sağladığı tespit edilen şüpheli Muhab A'nın Hatay'da yakalandıktan sonra İstanbul'a getirildiği öğrenildi.

Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından cuma günü İstanbul Adliyesi'ne sevk edildiği, burada çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandığı bildirildi.

Muhab A'nın tutuklanmasıyla bombalı saldırıya ilişkin yürütülen soruşturmada tutuklu sayısı 25'e yükseldi.

BULGARİSTAN'DA TUTUKLANANLARIN İFADELERİNİN ALINMASI İSTENDİ

Öte yandan soruşturma kapsamında Bulgaristan'da yakalanarak tutuklanan aralarında 3 Moldova vatandaşı ve 2 Arap kökenli şüphelilerinin saldırıya ilişkin ifadelerinin alınması için ilgili yerlere yazı yazıldığı öğrenildi. Şüpheliler arasında, firari şüpheli Bilal Hassan'ın yardımcısı olduğu değerlendirilen Suriyeli Amran Abdulrami de yer alıyor.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol