birgün

26° AÇIK

SİYASET 27.11.2019 12:29

Talat Atilla’dan yeni iddia: Bana haberi getiren aktif bir CHP’li vekil

"Saray'a çıkan CHP'li" iddiasının kaynağı olan Talat Atilla, yeni bir açıklama yaparak, kendisine bilgi veren kişinin aktif bir CHP'li vekil olduğunu öne sürdü

Talat Atilla’dan yeni iddia: Bana haberi getiren aktif bir CHP’li vekil

Ankara’nın bir numaralı gündem maddesi haline getirilen “Saray’a çıkan CHP’li” iddiasının kaynağı Talat Atilla, konu hakkında yeni bir açıklama yaptı. Atilla, kendisine bu haberi getiren kişinin aktif bir CHP milletvekili olduğunu iddia etti. Atilla, daha önce kendisine bu iddiayı getiren ismin bir CHP'li olduğunu söylemiş, ancak milletvekili olup olmadığına dair bir bilgi vermemişti.

İlk olarak Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın yazdığı “Saray’a çıkan CHP’li” iddiası hakkında, Turan’ın bilgiyi veren kaynak olarak gösterdiği gazeteci Talat Atilla, yeni bir açıklama yaptı. Kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulunan Atilla, “Bana haberi getiren aktif bir CHP Milletvekilidir. Bu haberi Kılıçdaroğlu'na ‘yüzde yüz’ diye onaylatmıştır” iddiasında bulundu.

talat-atilla-dan-yeni-iddia-bana-haberi-getiren-aktif-bir-chp-li-vekil-654405-1.

Talat Atilla, daha önce yaptığı bir açıklamada ise haber kaynağını açıklamayacağını söylemişti.

NE OLMUŞTU?

Sözcü yazarı Rahmin Turan, 20 Kasım tarihli köşe yazısında “9 Kasım’da bir CHP’linin Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü yazmıştı.

İddianın gündemde bomba etkisi yaratmasıyla birlikte Rahmi Turan, “söz konusu CHP’linin Muharrem İnce olduğunu” öne sürmüştü.

Rahmi Turan, haberi aldığı kaynağın kimliğini gizli tutarken, gazeteci Talat Atilla, Odatv’ye “Haber kaynağı ben değilim. Bunu söyleyenleri mahkemeye vereceğim” şeklinde demeç vermişti.

Sözcü yazarı Turan ise bu beyan üzerine yine sozcu.com.tr üzerinden “Saray’daki CHP’li” yazısındaki bilgi kendisine Talat Atilla’nın verdiğini açıklamıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız