birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SPOR 04.02.2020 14:30

Tandem bisikletçi İşcier projesini hayata geçirmek için destek bekliyor

Tandem bisikletçi İşcier projesini hayata geçirmek için destek bekliyor

VOLKAN ATEŞ

Görme engelli bisiklet sporcusu Mustafa İşcier anılarını kitaplaştırmak istiyor. Engelli bir sporcunun gözünden tecrübe ettikleriyle bir yazısı dizisi oluşturduğunu açıklayan İşcier, “Yazı dizisini oluşturdum. Bir proje çevresinde kitaplaştırmak istiyorum. Bu anlamda kamuoyu oluşturmaya ihtiyacım var. Yardıma ihtiyacım söz konusu. Kitap bir ilk olma özelliği taşıyor” diye konuştu.

Sıkı bir bisiklet tutkunu olduğunu belirten İşcier şu ifadeleri kullanıyor: “Boğaziçi Üniversitesi mezunu bir görme engelliyim. Üniversitemizin engelliler birimi ve Mezunlar Derneği'nin girişimleriyle alınan tandem bisikletle başladı bisiklet serüvenim. Kitabın gelirinin yarısıyla da projemi hayata geçirmek istiyorum. Projenin adı: İki Pedal Arasında ve üç aşamadan oluşuyor. Birinci aşama: Kitabın yarı geliriyle tandem bisikletlerin alınması ve yerel yönetimlerle işbirliği yapılarak tandemlerin engelli vatandaşların hizmetine sunulması. İkinci aşama: Pilot ve co-pilotların eşleşmesi ve iletişim kurmasını sağlayacak mobil bir yazılımın oluşturulması. Üçüncü aşama: İki pedal arasında gören ve görmeyen bisikletçilerin deneyimlerini ve düşüncelerini paylaştıkları bir e-dergiye dönüşmesi ve bisikletin kamusallaşması, herkes için bir ulaşım aracı olmasını sağlamaktır. Bunu yaparken de, amacım İki Pedal Arasında projesini kurumlar dernekler üstü bir anlayışla kapsayıcı bir isimle hayata geçirmektir.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol