birgün

13° AÇIK

Tanker arızası: İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapatıldı

İstanbul Boğazı, tanker arızası nedeniyle çift yönlü olarak gemi trafiğine kapatıldı. Tankerin çekilmesinin ardından gemi trafiği tekrar normale döndü.

GÜNCEL 15.12.2021 11:59
Tanker arızası: İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapatıldı
Abone Ol google-news

İstanbul Boğazı, arızalanan tankerin çekilmesinin ardından gemi trafiğine tekrar açıldı

Romanya'nın Köstence Limanı'ndan hareket eden 114 metre uzunluğundaki Ahmet Telli isimli tanker, İzmit Limanına gitmek için saat 11.30 sıralarında İstanbul Boğazı'na girdi. Gemi, Keçili koyu mevkiinde makine arızası verdi.

Gemi kaptanı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yardım talebinde bulundu. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kurtarma-10, Kurtarma-7 römorkörleri ile KEGM-5 botu ve kılavuz kaptan yönlendirildi.

İstanbul Boğazı gemi trafiği askıya alındı. Makine arızası veren gemi kılavuz kaptan ve kurtarma römorkörleri eşliğinde Ahırkapı'ya çekildi. Tankerin çekilmesinin ardından İstanbul Boğazı, yaklaşık 1,5 saat sonra gemi trafiğine açıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği boğazda yaşanan tanker arızasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada "İstanbul Boğazı Keçilik Koyu mevkiinde AHMET TELLİ isimli tankerin makine arızası yaşaması nedeniyle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü kurtarma römorkörleri ve Sahil Güvenlik ve Marmara Boğazlar Bölge Komutanlığı ekipleri tarafından müdahale edilmektedir. İstanbul Boğazı gemi trafiği çift yönlü olarak askıya alınmıştır" denilmişti.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol