birgün

7° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 16.09.2016 14:55

Tarık Akan'ın İztuzu'na bilinmeyen desteği

Tarık Akan'ın İztuzu'na bilinmeyen desteği

66 yaşında yaşamını yitiren usta oyuncu Tarık Akan'ın İztuzu plajı için yürütülen mücadeleye verdiği destek İztuzu Dayanışması tarafından paylaşıldı.

İztuzu Dayanışması, Tarık Akan'ın plaj için mücadele verildiği süreç boyunca kendilerini arayarak destek sunduğunu duyurdu.

"Tarık Akan ile ilgili bir bilinmeyeni paylaşmak isteriz; biz plaj için mücadele ettimiz süreçte telefonla bizi arayıp 'Yoldaşlar hasta olduğum için mücadelenize ortak olamadım beni bağışlayın' demişti. Hastalığı ilerlemiş olmasaydı ziyaretimize gelecekti" diyen İztuzu Dayanışması, "Ama olmadı. Tarık abi çok erken gitti. Onu çok özleyeceğiz. Işıklar içinde uyu Tarık abi" diye ekledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol