birgün

19° AZ BULUTLU

GÜNCEL 01.10.2019 10:26

Tarikatçılar yeni ticaret alanı buldu: Çocuk isteyen ailelere 'okunmuş elma'

Tarikatçılar yeni ticaret alanı buldu: Çocuk isteyen ailelere 'okunmuş elma'

İsmailağa Cemaati’nden uzaklaştırılan Fatih Medreseleri’nin hocası Recep Konuk, “Çocuğu olmayan ailelere elma okuduk” diye yazdı ve o anların görüntüsünü paylaştı.

Gazeteci İsmail Saymaz da sosyal medya hesabından konuyla ilgili Recep Konuk’un görsellerini paylaşarak, “İsmailağa Tarikatının kollarından Fatih Medresesi hocası Recep Konuk, çocuğu olmayanlara okunmuş elma satıyor. Bu ülkede her nesnenin ticareti izne tabidir, ‘din’ hariç. Yok mudur din tüccarlarına bir dur diyecek olan? Din bu kadar sahipsiz midir?” diye yazdı.

Konuk'un okuduğu elmaları çocuğu olmayan ailelerin isimlerinin yazılı olduğu kağıtlara yerleştirdiği görülüyor.

İşte İsmailağa Cemaati’nin içinden çıkan Fatih Medreseleri’nin hocası Recep Konuk’un ve İsmail Saymaz’ın paylaşımları:

tarikatcilar-yeni-ticaret-alani-buldu-cocuk-isteyen-ailelere-okunmus-elma-631411-1.

KONUK'TAN AÇIKLAMA

Recep Konuk, 'çocuk isteyen ailelere elma sattı' iddiasına ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama daha yaptı. Konuk açıklamasında, "Yazılı ve görsel basında hakkımızda çıkan iftiralara karşı geçen hafta okuduğumuz elmalarla alakalı kesinlikle para karşılığı satılmamıştır. Bilakis elmaların parasını bile cebimizden ödenmiştir. Burada sadece Allah rızası gözetirmiştir. Kamuoyuna açıklamamdır" ifadelerini kullandı.

tarikatcilar-yeni-ticaret-alani-buldu-cocuk-isteyen-ailelere-okunmus-elma-631418-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız