birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 22.10.2020 21:36

Tarikatları konu edinen derginin satışını yapan TKP üyelerine saldırı: 3 yaralı

İzmir'de tarikat konulu Boyun Eğme dergisinin satışını yapan Türkiye Komünist Partisi üyeleri saldırıya uğradı. TKP, saldırıda 3 parti üyesinin yaralandığını açıkladı.

Tarikatları konu edinen derginin satışını yapan TKP üyelerine saldırı: 3 yaralı

İzmir'de Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyeleri, Bornova metro çıkışında partinin haftalık yayını Boyun Eğme dergisinin satışı sırasında gericiler tarafından saldırıya uğradı.

Saldırı sonucunda üç parti üyesi yaralandı.

soL'un aktardığına göre, olayın ardından TKP, saldırganların "İyi tarikat var kötü tarikat var, hepsini aynı kefeye koyamazsınız" dediğini aktardı.

TKP'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"İzmir Bornova metro çıkışında TKP’nin haftalık yayını Boyun Eğme dergisini okurlarına ulaştıran üyelerimiz gericiler tarafından saldırıya uğradılar. “İyi tarikat var kötü tarikat var, hepsini aynı kefeye koyamazsınız denilerek” başlayan saldırıda üç parti üyemiz yaralandı.

İstanbul’da da geçtiğimiz günlerde benzer bir saldırı yaşanmış ve TKP üyeleri parti çalışmalarına devam ederek karşılığını vermişlerdi. Saldırganların kimliği İstanbul’da da belliydi, İzmir’de de.

Gericilerin hedefi ise tek başına biz değiliz. Gericilik sadece bizim siyasetimize ve üyelerimize karşı bir tehdit değil; tehdit edilen ülkemiz. Türkiye tehdit ediliyor!

Cumhuriyetle, laiklikle, bilimle, sanatla, kadınla kavgalılar, çünkü aydınlık bir ülkede yaşamaya tahammülleri yok. Çünkü karanlık bir ülke, düşünmeyen insan demek, karanlık bir ülke emeğine sahip çıkmayan insan demek; küçük azınlığın ceplerini daha da şişirmesi demek.

Ama karanlık değil aydınlık kazanacak. Tekrar ifade edelim; tarikatın, cemaatin iyisi yoktur. Türkiye’de tarikatların varlığını iyi ve kötü üzerinden tartışan tüm siyasetçiler, bu sömürücü düzenin varlığını güçlendirmektedirler.

Bu ülkenin insanları karanlığa asla geçit vermeyecek. Ülkenin komünist partisi eşitlik ve özgürlük mücadelesine güçlenerek devam edecek.

Bağımsız, özgür, egemen, laik ve sömürüsüz bir Türkiye için mücadeleye çağırmaya devam ediyoruz. TKP gönüllülerini çoğaltalım, bu düzeni birlikte değiştirelim."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız