birgün

17° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 15.01.2021 11:37

Tarım Bakanı’ndan vekillere 500 liralık kravat hediyesi: Toplam 250 bin TL ediyor!

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere gelen haciz ve icralar konuşulurken farklı bir icraata imza attı. Doğum günü gelen vekile, 499 liralık etiket taşıyan kravat gönderdi.

Tarım Bakanı’ndan vekillere 500 liralık kravat hediyesi: Toplam 250 bin TL ediyor!

Kredi borçlarını ödeyemedikleri için çiftçilerin traktörlerine haciz gelirken, ürünleri para etmeyen üreticiler iflas bayrağı çekerken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin her milletvekiline doğum günü hediyesi olarak 499 TL değerinde pahalı bir kravat gönderdiği ortaya çıktı.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, Bekir Pakdemirli, vekillere yönelik jesti için 241.500 liralık harcama yapacak.

483 MİLLETVEKİLİNE GİDECEK

Milletvekillerinin TBMM'deki makam odalarına gönderilen kravat kutusu içerisinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli imzalı bir not yer alıyor. Pakdemirli'nin notunda “Doğum gününüzü en içten dileklerimle kutlar, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu daha nice yaşlara ulaşmanızı dilerim” diye yazıyor. Türkiye'nin en ünlü giyim markalarından biri tarafından üretilen bu kravatın KDV dahil 499 TL'ye satıldığı belirlendi. TBMM'de 483 erkek milletvekilinin olduğu dikkate alındığında Pakdemirli'nin 241.500 liralık harcamayı gözden çıkardığı anlaşılıyor.

Hediyenin içinde Bakan Pakdemirli'nin notu yer alıyor.

tarim-bakani-ndan-vekillere-500-liralik-kravat-hediyesi-toplam-250-bin-tl-ediyor-829505-1.

Aynı şekilde, 101 kadın milletvekiline fular gönderildiği veya gönderileceği tahmin ediliyor. Bu arada Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, milletvekillerine doğum günlerinde pahalı kravat armağan edildiğini kabul etti. İlk etapta, ocak ayında doğan 45 milletvekiline kravat hediye edildiğini vurgulayan yetkililer, masrafların Bakan Bekir Pakdemirli tarafından karşılandığını kaydediyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol