birgün

26° AÇIK

Tarım Kredi Kooperatifleri ilk gün 7 kat ciroya ulaştı

Tarım Kredi Kooperatifleri'nin 'indirimli satış kampanyasının' ilk gününde yaklaşık 7 kat ciroya ulaştıkları bildirildi. Ürün fiyatlarının zincir marketlerdeki fiyatlarla neredeyse aynı olduğu, hatta bazı gıda ürünlerinde zincir marketlerin daha uygun olduğu görülmüştü.

GÜNCEL 16.08.2022 12:41
Tarım Kredi Kooperatifleri ilk gün 7 kat ciroya ulaştı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

15 Ağustos'ta 'indirimli satışa' başladığı duyurulan Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinin, kampanyanın ilk gününde 7 kat ciroya ulaştığı açıklandı.

Açıklamada, "İndirimin uygulanmaya başlandığı ilk gün, vatandaşlar kampanyaya büyük teveccüh gösterdi." ifadesine yer verildi.

Kampanya kapsamında ilk etapta indirim uygulanan ürünlerin; makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçeği yağı, zeytinyağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi olarak sıralandığı açıklamada "Tarım Kredi Kooperatif Marketleri gelecek dönemlerde de imkan ve fırsatları kullanarak yeni indirim kampanyalarını kamuoyuyla paylaşmaya devam edecek. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri olarak enflasyonla mücadele kapsamında gerçekleştirdiğimiz indirim kampanyamıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Türkiye'nin en büyük çiftçi ailesi olarak, vatandaşlarımızın bu ilgisine layık olmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz" denildi.

Öte yandan alışveriş yapmak için Tarım Kredi Kooperatifleri'ne giden yurttaşlar, fiyatların zincir marketlerden daha pahalı olduğunu görmüştü. Birçok ürün kaleminde beklenen indirimlerin yapılmadığı, bazı ürünlerde ise yüzde 10 gibi indirimler olduğu ifade edilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol