birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.08.2021 14:40

Tarım ve Orman Bakanlığı: Siviller gelişigüzel biçimde yangına müdahale etmesin

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Yangına müdahalede tehlikeli olan cephelerde sivillerin hiçbir deneyim ve kişisel koruyucu donanımı olmadan, gelişigüzel bir biçimde yangına müdahale etmesi güvenli değildir” denildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı: Siviller gelişigüzel biçimde yangına müdahale etmesin

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye’nin farklı bölgelerinde bir haftayı aşkın süredir devam eden yangınlara yönelik müdahalelerle ilgili açıklama yaptı.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, orman yangınlarına müdahalenin belirli güvenlik tedbirlerine uyularak gerçekleştirileceği kaydedilerek, “Yangına müdahalede tehlikeli olan cephelerde sivillerin hiçbir deneyim ve kişisel koruyucu donanımı olmadan, gelişigüzel bir biçimde yangına müdahale etmesi güvenli değildir” denildi.

Açıklamada, itfaiye erleri ve orman işçilerinin ağzından çıktığı iddia edilen sözlerle ilgili olarak ise “Türkiye’de hiçbir itfaiye erinin veya orman işçisinin ‘Bu ormanların yanmasını bekliyoruz’ ifadesini kullanması mümkün değildir. Yangında canı pahasına fedakârca mücadele eden kahramanlarımızı töhmet altında bırakacak söz ve eylemlerden kaçınmak hepimizin ortak sorumluluğudur” denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol