birgün

15° YER YER HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞIŞ

GÜNCEL 14.08.2020 12:45

Tarkan, Galata Kulesi'ndeki rezalete isyan etti

Sanatçı Tarkan, instagram hesabından Galata Kulesi'nin restorasyon sırasında oluşan tahribata ilişkin paylaşımda bulundu, tepkisini dile getirdi.

Tarkan, Galata Kulesi'ndeki rezalete isyan etti

Ünlü müzisyen Tarkan, Instagram hesabından Galata Kulesi'nin restorasyonu sırasında hilti ile duvarlarının tahrip edilmesine tepki gösterdi.

Tarkan paylaşımında, "Tarihi ve kültürel değerlerimizi korumakta üzerimize yok valla. Galata Kulesi'nin restorasyon çalışmaları ne kadar da özen ve dikkatle yapılıyor bakın. Şaka bir yana, söylecek söz bulamıyorum bazen... çok üzücü." ifadesini kullandı.

164 yıl sonra İBB'nin elinden alan Galata Kulesi'ndeki restorasyon skandalı gündeme damgasını vurmuştu. Sosyal medyadan paylaşılan görüntülerde kulenin duvarlarının tahrip edildiği görülüyordu. İBB restorasyonun tüm sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız