birgün

21° AZ BULUTLU

Tarkan'ın 'Beni Çok Sev' şarkısıyla ilgili MESAM kararını verdi

Şarkıcı Tarkan'ın kariyerinin onuncu yılında çıkardığı '10' albümündeki 'Beni Çok Sev' şarkısının çalıntı olduğu iddiası gündeme gelmişti. MESAM kararını açıkladı

KÜLTÜR SANAT 18.02.2018 13:01
Tarkan'ın 'Beni Çok Sev' şarkısıyla ilgili MESAM kararını verdi
Abone Ol google-news

Şarkıcı Tarkan'ın uzun bir aradan sonra çıkardığı albümünde yer alan 'Beni Çok Sev' isimli eserin Ayşe Mine'nin yıllar önce okuduğu 'Ellerim Uğurlar' şarkısına benzerliği dikkat çekmişti.

Bu benzerlik üzerine harekete geçen eser sahibi Cengiz Tekin MESAM’a başvurarak şarkıların incelenmesini istemiş ve aralarındaki benzerlik hakkında işlem yapılması talebinde bulunmuştu.

Geride bıraktığımız yılın sonlarında gerçekleşen bu başvurunun ardından MESAM kararını verdi.

Bir dilekçeyle Tekin’e iletilen kararda, eserlerin benzerlikler taşıdığı ve tarafların aralarında bir anlaşmaya varmaları gerekliliği doğduğu iletildi.

İşte Onur Akay’ın sosyal medya hesabından paylaştığı satırlar ve dilekçe:

“Tarkan'ın okuduğu ‘Beni Çok Sev' isimli şarkının, Ayşe Mine'nin okuduğu ‘Ellerim Uğurlar' isimli şarkıdan çalıntı olduğu iddiası hakkında, MESAM Teknik Bilim Kurulu kararını verdi. Kurul, aynı olan bölümlerin eserlerin ana teması olduğunu tespit etmiştir. ‘Ellerim Uğurlar' isimli şarkının bestecisi Cengiz Tekin'in, bestesi Serkan İzzet Özdoğan'a ait olan ‘Beni Çok Sev' isimli eserdeki pay oranın belirlenmesi için tarafların aralarında anlaşması veya yargı yoluna başvurmaları gerektiğine karar vermiştir.”

Tarkan’ın okuduğu ‘Beni Çok Sev’ isimli şarkının, Ayşe Mine’nin okuduğu ‘Ellerim Uğurlar’ isimli şarkıdan çalıntı olduğu iddiası hakkında, MESAM Teknik Bilim Kurulu kararını verdi. Kurul, aynı olan bölümlerin eserlerin ana teması olduğunu tespit etmiştir. ‘Ellerim Uğurlar’ isimli şarkının bestecisi Cengiz Tekin’in, bestesi Serkan İzzet Özdoğan’a ait olan ‘Beni Çok Sev’ isimli eserdeki pay oranın belirlenmesi için tarafların aralarında anlaşması veya yargı yoluna başvurmaları gerektiğine karar vermiştir. Konu ile ilgili OnurAkayMedya'da yer alan köşe yazım: http://www.onurakay.com.tr/tarkanin-beni-cok-sev-sarkisi-icin-flas-karar-makale,66.html #Tarkan #BeniÇokSev #AyşeMine #OnurAkay #OnurAkayMedya

Onur Akay (@_onurakay_)'in paylaştığı bir gönderi ()

Tarkan, "Beni Çok Sev" şarkısıyla Altın Kelebek’te ‘Yılın Şarkısı’ ödülüne layık görülmüştü.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol