birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 14.08.2020 10:08

Tartıştığı kadın sürücüye saldırıp, aracına zarar veren erkek gözaltına alındı

İstanbul'da trafikte tartıştığı kadın sürücüye saldıran erkek gözaltına alındı.

Tartıştığı kadın sürücüye saldırıp, aracına zarar veren erkek gözaltına alındı

İstanbul Alibeyköy'de ismi öğrenilemeyen bir erkek, trafikte tartıştığı kadın sürücüye korku dolu anlar yaşattı. Kadın sürücünün otomobilinin üzerine çıkıp camları kıran, aracın kaputuna zarar veren maganda, aynı zamanda kadına saldırdı. Cep telefonu kameralarına yansıyan olay sosyal medyada büyük tepki çekti.

Araca zarar verip tekmeleyen ve kadına küfür ettiği belirtilen erkek gözaltına alındı.

İstanbul Alibeyköy'de dün akşam üstü bir kadın sürücü ile trafikte tartışan erkek araca zarar verip, saldırıda bulunmuştu.

Kadını darp etmeye çalışırken yurttaşlar tarafından tutulan maganda, araçta yalnız olduğunu gördüğü kadına küfür ve hakaretler edip saldırmıştı.

Kadının aracının üzerine çıkan maganda, tekmeleyerek aracının ön camını kırmıştı. Sosyal medyaya yansıyan o görüntülerde yardım çağrısında bulunan kadın, "Polis yok mu? Yardım edin. Nasıl küfrediyorsunuz bana. Bunlar nasıl magandalar Yarabbi..." ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medyaya yansıyan görüntüler ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Başsavcılık, konuyla ilgili soruşturma başlatırken şüpheliye aracın plakasından ulaşıldı ve şahıs gözaltına alındı.

İSTANBUL VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, dün yaşanan olayın ardından bugün polis ekipleri tarafından saldıganın bulunduğunu ve gözaltına alındığını açıkladı. Yerlikaya, Twitter heabından yaptığı açıklamada, "Trafikte yol verme tartışması nedeniyle Sena kardeşimize saldıran şahıs gözaltına alınmıştır. Beni derinden üzen bu olayı kınıyorum. Hep birlikte takipçisi olacağız" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol