birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.05.2021 16:55

Tartıştığı polisleri görüntülemek isteyen kişi gözaltına alındı

Afyonkarahisar'da polisler ile tartışırken cep telefonu ile çekim yapmak isteyen bir kişi, emniyetin genelgesi gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

Tartıştığı polisleri görüntülemek isteyen kişi gözaltına alındı

Afyonkarahisar’da sokağa çıkma uygulaması esnasında tartıştığı polis memurlarını cep telefonu ile görüntülemek isteyen kişi gözaltına alındı.

İHA'nın haberine göre, kent merkezinde bulunan kavşaktan aracıyla geçen bir yurttaş, polis uygulama noktasında durduruldu ve kendisinden izin belgesini ibraz etmesi istendi. Polisle tartışmaya başlayan yurttaş, bu esnada cep telefonunu çıkartarak görevli memurları görüntülemeye başladı.

Polis ekipleri Emniyet Genel Müdürlüğü'nün görevli kolluk kuvvetlerinin görüntülenmesini yasakladığını söyleyerek müdahale etti. Olay yerine Asayiş Şubesi ekiplerinin sevk edilmesi üzerine şahıs ve beraberindekiler ifadesi alınmak üzere Milli Birlik Polis Karakolu’na götürüldü.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün toplumsal olaylarda görüntü, ses ve fotoğraf alınmasına engel olan genelgesine karşı açılmış çok sayıda dava bulunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol