birgün

10° HAFİF YAĞMUR

YAŞAM 06.03.2021 15:54

Tasarımcı arkadaşı hayatını kaybetti, Didem Soydan Twitter’dan ayrıldı

Model Didem Soydan, tatil için Muğla’ya giden tasarımcı arkadaşı Aslı Yılmaztürk’ün kaldığı evde cansız olarak bulunmasının ardından Twitter’ı bıraktığını açıkladı. Soydan, “Bana bir tavsiyesi vardı bu mecra ile ilgili. Onu uygulama zamanı... Bye bye Twitter” dedi.

Tasarımcı arkadaşı hayatını kaybetti, Didem Soydan Twitter’dan ayrıldı

Ünlü model Didem Soydan, tasarımcı arkadaşı Aslı Yılmaztürk’ün hayatını kaybetmesinin ardından Twitter’a veda etti.

Tatil için Muğla'ya giden tasarımcı Aslı Yılmaztürk, kaldığı müstakil evde ocaktan sızan gazdan zehirlenerek yaşamını yitirdi. 34 yaşındaki Yılmaztürk'ün kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için cenazesi Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Yakın arkadaşının ölüm haberi üzerine Twitter’dan paylaşım yapan Didem Soydan, sektöre girdiğinden beri tanıdığı Yılmaztürk’ün geçmişteki tavsiyesi üzerine Twitter'a veda ettiğini duyurdu.

tasarimci-arkadasi-hayatini-kaybetti-didem-soydan-twitter-dan-ayrildi-849338-1.

Soydan, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sektöre ilk girdiğimden beri tanıdığım, varlıkları ile güzellik katan insanlardan birinin ölüm haberini aldım. Prenses gitti. Bana bir tavsiyesi vardı bu mecra ile ilgili. Onu uygulama zamanı... Bye bye Twitter.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol