birgün

17° AÇIK

Tataristan'da paraşütçüleri taşıyan uçak düştü: 16 ölü

Tataristan'da bir Rus uçağı düştü. Kazada 16 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi de yaralandı.

DÜNYA 10.10.2021 10:36
Tataristan'da paraşütçüleri taşıyan uçak düştü: 16 ölü
Abone Ol google-news

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde paraşütçüleri taşıyan bir L-410 uçağının düştüğü bildirildi.

Sputnik'in aktardığı bilgiye göre Rusya Acil Durumlar Bakanlığı bölge idaresi de bu bilgileri doğruladı.

Acil servislerin aktardığı son bilgilere göre uçaktan 7 kişi çıkarılarak hastaneye sevk edildi. Ön bilgilere göreyse 16 kişi hayatını kaybetti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Rusya Soruşturma Komitesi Ulaştırma Bölgeler Arası Soruşturma Departmanı’ndan Rus basınına aktarılan bilgiye göre, Tataristan’da meydana gelen L-410 uçak kazası ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Yetkili, “Tataristan'da müfettişler kazanın hangi koşullarda meydana geldiğini araştırıyor. Rusya Soruşturma Komitesi Ulaştırma Bölgeler Arası Soruşturma Departmanından müfettişler ve kriminologlar olay yerine gitti. Kazanın tüm ayrıntıları ve nedenleri netleştiriliyor” diye konuştu.

Yerel basında çıkan haberlere göre, kazanın nedeni ekipman arızası oldu.

İç hatlarda kullanılan L-410, çift motorlu bir uçak olup, 1960'ların sonlarında Çekoslovakya'da geliştirildi. 1973'te ise ticari amaçlı kullanımına başlandı.

Tataristan Sağlık Bakanlığı’ndan bir yetkili, hastaneye kaldırılan 7 yaralıdan birinin durumunun son derece ağır olduğunu ifade etti.

Eylül ayında aynı tip uçak İrkutsk bölgesine sert iniş yapmıştı. Kazada, uçağın içindeki 16 kişiden 4’ü hayatını kaybetmiş, 12 kişi de yaralanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol