birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 13.10.2018 16:44

TAYAD’lı Aileler Galatasaray Meydanı yasağını protesto etti: 2 gözaltı

TAYAD’lı Aileler Galatasaray Meydanı yasağını protesto etti: 2 gözaltı

ZEYNEP KURAY

Galatasaray Meydanı’nın Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından keyfi bir biçimde yasaklanmasını protesto eden TAYAD’lı Aileler üyesi Feridun Osmanağaoğlu ve İsmail Kara darp edilerek gözaltına alındı.

TAYAD’lı Aileler Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından Galatasaray Meydanı’nın eylemlere yasaklanmasını protesto etti. Polis ve özel harekatçı ablukası altındaki Galatasaray Meydanı’na gelen TAYAD’lı Aileler üyesi Feridun Osmanağaoğlu ve İsmail Kara “ Galatasaray Meydanı halka yasaklanmaz. Yasağınızı tanımıyoruz” pankartını açtı. “ Devrimci tutsaklar onurumuzdur”, “Meydanlar halka yasaklanamaz” sloganını atan Osmanağaoğlu ve Kara darp edilerek gözaltına alınırken, çekim yapmak isteyen basın mensupları engellendi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız