birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 16.11.2016 16:00

TAYAD'lı ailelere Ankara'da polis saldırdı: 19 gözaltı

TAYAD'lı ailelere Ankara'da polis saldırdı: 19 gözaltı

BirGün / Ankara

TAYAD‘lı ailelerin, cezaevlerinde had safhaya ulaşan hak ihlalleri ve işkencelere karşı Ankara Ceza ve Tevfik Evleri Genel Müdürlüğü önünde yapmak istediği açıklamaya polis saldırdı.

TAYAD’lı ailelere gaz sıkan polis, çoğu tutsak annelerden oluşan 19 kişiyi ters kelepçeleyerek gözaltına aldı.

OHAL Kararnameleriyle cezaevlerinde had safhaya ulaşan işkence ve hak ihlallerini protesto etmek için Ankara Ceza ve Tevfik Evleri Genel Müdürlüğü önünde bir araya gelen TAYAD’lı Ailelere polis saldırdı. Ailelerin yapmak istediği açıklamaya izin vermeyen polis, çoğu yaşlı insanlardan oluşan TAYAD’lı ailelere gaz sıkıp, 19 kişiyi ters kelepçe yaparak gözaltına aldı. Ters kelepçe yüzünden tutsak annesi Hanım Turhan ‘ın kolunun zedelendiği öğrenildi.

Gözaltına alınan 19 TAYAD'lı daha sonra serbest bırakıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız