birgün

32° AÇIK

GÜNCEL 16.11.2016 16:00

TAYAD'lı ailelere Ankara'da polis saldırdı: 19 gözaltı

TAYAD'lı ailelere Ankara'da polis saldırdı: 19 gözaltı

BirGün / Ankara

TAYAD‘lı ailelerin, cezaevlerinde had safhaya ulaşan hak ihlalleri ve işkencelere karşı Ankara Ceza ve Tevfik Evleri Genel Müdürlüğü önünde yapmak istediği açıklamaya polis saldırdı.

TAYAD’lı ailelere gaz sıkan polis, çoğu tutsak annelerden oluşan 19 kişiyi ters kelepçeleyerek gözaltına aldı.

OHAL Kararnameleriyle cezaevlerinde had safhaya ulaşan işkence ve hak ihlallerini protesto etmek için Ankara Ceza ve Tevfik Evleri Genel Müdürlüğü önünde bir araya gelen TAYAD’lı Ailelere polis saldırdı. Ailelerin yapmak istediği açıklamaya izin vermeyen polis, çoğu yaşlı insanlardan oluşan TAYAD’lı ailelere gaz sıkıp, 19 kişiyi ters kelepçe yaparak gözaltına aldı. Ters kelepçe yüzünden tutsak annesi Hanım Turhan ‘ın kolunun zedelendiği öğrenildi.

Gözaltına alınan 19 TAYAD'lı daha sonra serbest bırakıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol