birgün

16° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 07.09.2019 10:38

Taylan için umut aranıyor

Taylan için umut aranıyor

Otizm ve DMD kas hastalığı teşhisi konulan 7 yaşındaki Taylan Erime, hastalığını yenebilmek için umut arıyor. 1.5 yaşında otizm, 2 yaşında ise DMD teşhisi konulan Taylan için tek umut Hindistan’da yapılan kök hücre tedavisi. Bu tedavinin maliyeti ise 30 bin dolar. Maliyetin karşılanması için aile, valilik onaylı destek kampanyası başlattı.

BirGün’e bilgilendirmede bulunan anne Ayla Erime, “Hastaneye gidip DMD hastalığını söylediğimiz zaman doktorlar bize bunun nasıl bir hastalık olduğunu soruyor. Doktorların, uzmanların bile bu hastalıkla ilgili bilgisi yok. Ne yazık ki DMD hastası çocuklar yok sayılıyor. Hindistan’daki tedavi hastalığı yavaşlatacak belki de durma noktasına getirecek” dedi.

Taylan’ın mücadelesine destek olmak için:
Ziraat Bankası IBAN numarası: TR 56 0001 0025 7490 0030 7850 01

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız