birgün

8° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 19.05.2020 20:03

Taylan Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven serbest bırakıldı

Tutuklama talebi ile sorgu hakimliğine sevk edillen Taylan Kulaçoğlu ve gazeteci Hakan Gülseven serbest bırakıldı

Taylan Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven serbest bırakıldı

Gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu ve gazeteci Hakan Gülseven, tutuklama talebi ile sorgu hakimliğine sevk edilmesinin ardından serbest bırakıldı.

"Suç işlemeye tahrik, suçluyu övme" gerekçesiyle gözaltına alınan Kulaçoğlu ve Gülseven'in avukatı Doğan yaptığı paylaşımda "Müvekkillerimiz Taylan Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle sorgu hakimliğine sevk edilmiştir" ifadelerini kullanmıştı.

Doğan yeni bir paylaşım yaparak, iki ismin savunmalarının ardından serbest bırakıldığını duyurdu.

YANDAŞLAR HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Kulaçoğlu, Sabah ve A Haber gibi medya kuruluşları tarafından "DHKPC yanlısı" ifadeleriyle hedef gösteriliyordu.

Sabah gazetesi Kulaçoğlu'nun İsimsizler Hareketi adlı Telegram sayfasını yönettiğini belirterek, "İsimsizler Hareketi, TT listesi belirlemek, sosyal medyada düşüncelerine uygun olmayan hesapları hedef seçmek gibi faaliyetlerinin yanı sıra provokasyon içerikli tweet yani iletiler atarak Türkiye'de kargaşa çıkarmak ve manipülasyon yapmayı hedefleyen paylaşımlar yapıyordu. Terör örgütü DHKP-C'yi sosyal medyada destekleyen ve terör örgütü propagandası yaptığı belirtilen Taylan Kulaçoğlu ismindeki kişi 'İsimsizler Hareketi' adı altında Twitter'da bir hesabı yönetiyordu" şeklinde ifadelerle hedef gösteren haberler yapmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız