birgün

17° AÇIK

DÜNYA 30.03.2020 14:03

Tayland Kralı, 20 kişilik 'harem'iyle beraber kendini karantinaya aldı, ülkeden tepki yağdı

Koronavirüs salgınına karşı 20 kişilik haremiyle beraber kendini Almanya’daki bir otelde ‘karantinaya alan’ Tayland Kralı’na ülkede tepki yağdı

Tayland Kralı, 20 kişilik 'harem'iyle beraber kendini karantinaya aldı, ülkeden tepki yağdı

Tayland'ın tartışmalı hareketleriyle sık sık gündeme gelen Kralı Maha Vajiralongkorn, kendini 119 kişilik ekibiyle beraber Almanya'da bir otelde izole ettiği iddia edildi.

T24'te yer alan habere göre, Rama X olarak da tanınan kralın, Almanya'daki Garmisch-Partenkirchen bölge konseyinin özel izniyle bütün Grand Hotel Sonnenbichl'i kendisi ve 'harem'ine kiraladığı belirtildi.

Alman gazetesi Bild'in aktardığına göre otelde kralla beraber 'harem'inden 20 kadın ve birkaç hizmetçi kalıyor. Vajiralongkorn'un 4 eşinin otelde olup olmadığı belirtilmedi.

Bölgedeki oteller Koronavirüs salgını nedeniyle kapalıydı.

İddiaya göre grup, otelde bir süre kaldıktan sonra "virüsle temasa geçmiş olabilecekleri" gerekçesiyle Tayland'a geri gönderildi.

Haber, Tayland'da büyük tepkiye neden oldu. "#NedenBirKralaİhtiyacımızVarKi?" 1.2 milyon kez paylaşıldı. Ülkede kraliyet ailesi mensuplarına hakaret edenler 15 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanabiliyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız