birgün

10° PARÇALI BULUTLU

TBMM basın koridorundaki çay ocağı çalışanına Covid-19 tanısı konuldu

TBMM basın koridorunda çalışan çay ocağı görevlisi Ş. S.'nin koronavirüs testi pozitif çıktı. TBMM’de çalışan bütün basın mensuplarının TBMM Hastanesi'nde koronavirüs testi yaptırması istendi

GÜNCEL 17.06.2020 00:34
TBMM basın koridorundaki çay ocağı çalışanına Covid-19 tanısı konuldu
Abone Ol google-news

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) basın koridorunda çalışan çay ocağı görevlisi Ş.S.'nın koronavirüs testi pozitif çıktı.

TBMM’de yeni bir koronavirüs vakası daha görüldü. Basın koridorunda çalışan çay ocağı görelisi rahatsızlanması üzerine yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Olayın ardından TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Parlamento Muhabirleri Derneği Başkanı Göksel Bozkurt’u durum hakkında bilgilendirdi. Öte yandan basın koridorunda görevli bütün basın mensuplarının TBMM Hastanesi'nde koronavirüs testi yaptırabileceği öğrenildi.

BASIN MENSUPLARI VE ÇALIŞANLAR İÇİN TEST YAPILMAYA BAŞLANDI

Parlamento basın koridoru dezenfekte edilirken, bir hafta boyunca burada görev yapan medya mensupları ile çalışanları için koronavirüs testi yapılmaya başlandı. Koridorda bulunan salonda basın toplantısı düzenleyen milletvekillerinin de konuyla ilgili olarak bilgilendirildi.

Daha önce de TBMM’deki koronavirüs vakalarının açıklanmasını isteyen HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’na yanıt veren Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş, 11 Haziran günü 9’u Meclis personeli toplam 10 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını, bunlardan 7’sinin tedavisinin tamamlandığını ve 3 kişinin tedavi sürecinin devam ettiğini açıklamıştı.

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol