birgün

11° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 15.01.2018 09:00

TBMM’de bu hafta OHAL’in uzatılması görüşülecek

TBMM’de bu hafta OHAL’in uzatılması görüşülecek

TBMM’de bu hafta, 19 Ocak’ta süresi dolan Olağanüstü Hal’in (OHAL) bir kez daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi’nin Genel Kurul gündemine gelmesi bekleniyor. OHAL’in, 17 Ocak’ta TBMM Genel Kurul’da görüşülmesi planlanıyor.

TBMM’nin bu haftaki en önemli gündem maddesini OHAL’in bir kez daha uzatılmasına ilişkin tezkere oluşturacak. Bu hafta önce Milli Güvenlik Kurulu, ardından da Bakanlar Kurulu toplanacak. MGK’nin tavsiyesi üzerine, Bakanlar Kurulu kararı ile OHAL’in 6. kez daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi’nin Salı günü Meclise sevk edilmesi bekleniyor. Tezkerenin 17 Ocak Çarşamba günü de Genel Kurul’da görüşülmesi planlanıyor.

Salı günü 4 siyasi partinin grup toplantıları da yapılacak. AKP, CHP, MHP ve HDP Meclis Grup toplantılarında parti grup başkanları gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacaklar.

AKP’nin kapalı grup toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, KHK ile yürürlüğe giren taşeronların kadroya alınmasına ilişkin detaylı bilgi verecek.

ANKA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız