birgün

4° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 23.12.2019 15:26

TBMM'de rehine krizi davasında CHP'li Tanal tanıklık yapacak

TBMM'ye girmeye çalışırken banko görevlisini rehin alan ve polis tarafından yakalanan 2 kişiye yönelik devam eden davada CHP'li Mahmut Tanal tanık olarak dinlenecek

TBMM'de rehine krizi davasında CHP'li Tanal tanıklık yapacak

TBMM'de banko görevlisini rehin almaya çalışırken gözaltına alınıp tutuklanan Mulla Zincir ve Eylem Yücel'in, DHKP/C üyeliği suçlamasıyla yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, olayla ilgili CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

Mulla Zincir ve Eylem Yücel, 14 Mayıs 2019'da TBMM'ye girmeye çalışırken banko görevlisini rehin almış, polis tarafından yakalanmıştı. Gözaltına alınan Mulla Zincir ve Eylem Yücel, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Ankara 14'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'silahlı terör örgütüne üye olmak', 'terör amacıyla kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak', 'görevi yaptırmamak için direnmek' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlarından yargılanan sanıklar, ikinci kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, her iki sanık hakkında da ek iddianame hazırlandığını belirterek, sanıklara savunmaları için söz verdi. Sanıklar, iddianameyi inceledikten sonra savunma yapacaklarını belirterek mahkemeden süre istedi.

Mahkeme, sanıkların o gün görüşmek için gittiklerini söyledikleri CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın tanık olarak dinlenmesine ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız