birgün

33° AÇIK

GÜNCEL 14.06.2021 07:12

TBMM'de ziyaretçi yasağı aşı olanlar için kaldırılıyor

Meclis'te 15 aydır uygulanan ziyaretçi yasağı, her iki doz aşısını yaptıranlar için kaldırılıyor.

TBMM'de ziyaretçi yasağı aşı olanlar için kaldırılıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) Covid-19 önlemleri kapsamında 15 aydır uygulanan ziyaretçi yasağı, her iki doz aşısını yaptıranlar için kaldırılıyor.

TRT'nin haberine göre; TBMM yerleşkesine, salgınla mücadele önlemleri kapsamında 13 Mart 2020'den bu yana grup toplantıları da dahil ziyaretçi kabul edilmiyordu.

TBMM Başkanlığı’ndan yapılan duyuruya göre, her iki Covid-19 aşısını olan vatandaşlar, bugünden itibaren 30 Haziran'a kadar TBMM yerleşkesi ve eklentisine ziyaretçi olarak girebilecek.

Aşı olmayanlar için 14-30 Haziran'da, Genel Kurul çalışmalarının yapıldığı günlerde, ziyaretçi kabulü yapılmaması kararı alındı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol