birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 11.11.2020 10:44

TBMM’ye hadisli eleman ilanı

TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık) sözleşmeli şoför alımı ilanına “İnsanların en hayırlısı insanlara en fazla faydası dokunandır” hadisiyle çıktı. Alınacak 5 şoför için lise mezunu olma ve en az 3 yıl makam şoförlüğü yapmış olma şartı da aranıyor.

TBMM’ye hadisli eleman ilanı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu Denetçiliği Kurumu, 5 şoför alımı için ilan verdi. Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda önce Kurumun “İnsanların en hayırlısı insanlara en fazla faydası dokunandır” inancını ve “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesini kendisine rehber edindiği bildirildi, daha sonra alınacak personele ilişkin şartlar sıralandı.

Başvuracak personele KPSS puanının yanı sıra en az 3 yıl makam şoförlüğü yapmış ve D sınıfı sürücü belgesine sahip olması şartı koşulurken, işe başvuracak kişilerin herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışıyor olmaması ve makam şoförü olarak görev yaptığını gösteren SGK dökümü istendi.

İlanda diğer koşullar şöyle açıklandı:

-Ehliyetine herhangi bir sebeple el koyulmamış, alkol veya uyuşturucu kullanımı nedeniyle işlem yapılmamış olmak.

-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Ombudsmanlık Kurumu’na başvurular üzerinden 5 asil ve 5 yedek aday belirlenecek. Belirlenen 5 ismin tam teşekküllü hastaneden şoför olarak görev yapabileceğine dair sağlık raporu almasının ardından kendileriyle sözleşme imzalanacak. KDK’da şoför olmak isteyenler 25 Kasım’a kadar başvurabilecek.

BAŞDENETÇİ ŞEREF MALKOÇ’UN ÇOK SIK KULLANDIĞI HADİS-İ ŞERİF

Muhammed Peygamber'in en bilinen hadis-i şereflerinden birisi olan “İnsanların en hayırlısı insanlara en fazla faydası dokunandır”ı Başdenetçi Şeref Malkoç çok sık kullanıyor. Malkoç, daha önce bu hadisi birçok konuşması ve KDK kararında kullanmıştı.

tbmm-ye-hadisli-eleman-ilani-803612-1.

ANKA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız