birgün

22° AÇIK

Tecavüzden tutuklandı, 38 gün sonra 'kefaletle' serbest bırakıldı!

GÜNCEL 05.04.2016 12:56
Tecavüzden tutuklandı, 38 gün sonra 'kefaletle' serbest bırakıldı!
Abone Ol google-news

AKP’li Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in kardeşi N.Ç. Gümüşhane Üniversitesi’nde okuyan bir kadın öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı. Şehri karıştıran olayda N.Ç.’nin 38 gün sonra “kefaletle” serbest bırakılması ise tepkilere yol açtı. N.Ç.’nin ailesinin işlettiği özel yurtta kalan başka kız öğrencileri de telefonla taciz ettiği öne sürüldü.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre; Gümüşhane Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada mağdur genç kız N.A.’nın ifadeleri tecavüzün nasıl gerçekleştiğini gözler önüne serdi. N.A. işadamı N.Ç.’nin kendisini öğrencilere dönük gezi düzenlediği bahanesiyle Trabzon’a götürdüğünü belirterek, “Mor…otelde uyuşturucu verip bana zorla sahip oldu. İradem dışında tecavüze uğradım ve kızlığımı kaybettim. Numan hakkında şikayetçi olmamam için beni ölümle tehdit etti” dedi.

DOKTOR RAPORU
Üniversiteli N.A. 25 Şubat’ta Emniyet Müdürlüğü’ne giderek tecavüze uğradığını söyledi ve N.Ç.’den şikayetçi oldu. Polis, N.A.’yı Gümüşhane Devlet Hastanesi’ne sevk ederek doktor kontrolünden geçirdi. Yapılan muayenede N.A.’nın tecavüze uğradığı ve darp edildiği tespit edildi.

Soruşturma kapsamında müşteki N.A.’nın cep telefonundan alınan iki adet video görüntüsünün CD’ye aktarılıp çözümü de yapıldı. Başsavcılık, emniyete olayla ilgili bilgileri olduğu değerlendirilen M.Ö. ve Ş.Ö. adlı üniversite öğrencilerinin tanık sıfatıyla ifadelerinin alınması talimatı verdi.

İFADE VERMEK İSTEMEDİ
Tanıklardan Ş.Ö. korktuğu için polise ifade vermek istemedi. Diğer tanık B.K.’nün de şehir dışında olduğu için ifadesine başvurulamadı. Polis, aynı gün Gümüşhane’de galericilik yapan Numan Ç.’yi gözaltına alarak mevcutlu olarak Başsavcılığa sevk etti.

Hakkındaki tecavüz suçlamasını kabul etmeyen ve kendisine iftira atıldığını savunan Numan Ç. “cinsel saldırı” suçundan 25 Şubat’ta tutuklanarak cezaevine konuldu. Belediye Başkanı’nın kardeşi 4 Nisan günü ise avukatının başvurusu üzerine kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bu durum, şehirde tepkilere neden oldu.

KORUMA TEDBİRİ
Öte yandan, mağdur N.A. Numan Ç.’nin olay sırasında kendisini yaraladığını ve tehdit ettiğini belirterek Gümüşhane Asliye Hukuk Mahkemesi’nden koruma talebinde bulundu. Mahkeme, genç kıza 6 ay süreli koruma tedbiri uygulanmasına karar verdi. Gümüşhane Valiliği ise N.A.’yı 6 ay süreli “çağrı” üzerine koruma kapsamına aldı. Mahkeme ayrıca, Numan Ç.’nin mağdurun bulunduğu konuta, okula ve iş yerine girmesini yasakladı. Şüphelinin taşıma ruhsatlı silahını da polise teslim etmesi kararlaştırıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol