birgün

19° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 14.08.2020 07:57

TEDAŞ yöneticisinden nefret söylemi

TEDAŞ’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ülker, CHP’li, İYİ Parti’li ve DEVA Parti’li isimlere yönelik Twitter’dan ağza alınmayacak sözler içeren paylaşımlar yaptı. CHP Sözcüsü Öztrak’ın bir açıklamasını, “Size Müslüman diyenin alayını…” ifadesi ile paylaşan Ülker, Akşener’e ilişkin ise “Ula korona, git görün ona” yazdı.

TEDAŞ yöneticisinden nefret söylemi

Mustafa M. Bildircin

TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Bora Ülker, sosyal medya hesabı üzerinden siyasilere yönelik tehdit ve hakaret içerikli paylaşımlar yapıyor. CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın bir açıklamasını alıntılayan Ülker, paylaşımının altına, “Size Türk diyenin, size Müslüman diyenin alayını...” diye yazdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de hedef alan Ülker, “Bu kadın yalancı. Ula korona, git görün ona” ifadelerini kullandı.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş’de Genel Müdür Yardımcılığı yapan Bora Ülker’in sosyal medya hesabından yazdıkları, kamu kurumlarında yönetici pozisyonunda çalışanların durumunu gözler önüne serdi. 2000 yılında inşaat mühendisi olarak girdiği TEDAŞ’ta 15 yıl teknik şef olarak çalışan ve 2017 yılı itibarıyla hem daire başkanlığı hem genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Ülker, siyasilere yönelik ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu.


TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Ülker, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın İzmir’de camilerden Çav Bella isimli şarkının çalınmasına ilişkin açıklamasını Twitter hesabından, “Size Türk diyenin, size Müslüman diyenin alayını...” notu ile paylaştı.

‘LEŞLERİNİZİ KALDIRAMAZSINIZ’

Ülker’in, tehdit içerikli paylaşımlar yaptığı da öğrenildi. Ülker, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in açıklamalarına ilişkin şu paylaşımı yaptı:

“Dikkat et komünist alçak. Camiye, ezana, bayrağa dokunursan vallahi canınıza, kanınıza dokunuruz. Billahi o camilerden sela dinlemekten yorulursunuz.

Leşlerinizi bile kaldıramazsınız. Devrim Marşını bilmem ama ölçtürürüz kefeni arşın arşın. Dinlersiniz cehennemin dibinde Partizan Marşı.”

tedas-yoneticisinden-nefret-soylemi-768488-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız