birgün

8° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 16.12.2018 07:58

Tek kalan yeşil alanı tarikata teslim ettiler

Tek kalan yeşil alanı tarikata teslim ettiler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Acıbadem’de yurttaşların tek kalan yeşil alanı olan Şehit Mete Sertbaş Parkı’nı, sosyal ve kültürel tesis alanına dönüştürdü. Söz konusu arazi, AKP’ye yakın vakıflardan Aziz Mahmut Hüday-i Vakfı’na 30 yıllığına kiralanmıştı.

İBB, parka ilişkin temmuz ayında bir imar planı hazırladı ve araziye tesis yapılmasının önünü açtı. Yurttaşların itirazı önceki gün İBB Meclisi’ne geldi. Ancak “tesislerin kamu yararı niteliği taşıdığı” gerekçesiyle itirazlar reddedildi.
Acıbadem Tibaş Gönüllüleri, bu karara yayımladıkları açıklamayla tepki gösterdi. Açıklamada, “Acıbadem'de tek kalan yeşil alanımızdan elinizi çekin. Acıbadem'e cemaat yurdu değil, Tibaş Vakfı'nın bağışladığı şekilde; Acıbadem mahallesi kültürüne uygun, tiyatro, sinema konferans salonu, sergi salonu olan bir kültür merkezi ve park istiyoruz. Dava ve her türlü yasal hakkımızı kullanmaya devam edeceğiz” denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız