birgün

7° AÇIK

Tekirdağ'da sahte içki operasyonu: 52 gözaltı

Tekirdağ il genelinde yılbaşı öncesi sahte içkiye yönelik aralık ayı boyunca 140 adrese operasyon düzenlendi. 52 şüpheli şahıs yakalandı ve haklarında işlem yapıldı.

GÜNCEL 30.12.2021 12:16
Tekirdağ'da sahte içki operasyonu: 52 gözaltı
Abone Ol google-news

Tekirdağ il genelinde yılbaşı öncesi sahte içkiye yönelik aralık ayında 140 adrese düzenlenen operasyonlarda, yaklaşık 7 ton sahte içki ele geçirilirken, 52 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Yılbaşına sayılı günler kala sahte içki zehirlenmelerinin artması üzerine emniyet ekipleri, sahte içkiye yönelik operasyonlarını sıklaştırdı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğünce kaçak, sahte alkollü içki satış ve imalatının deşifre edilmesi ve yılbaşı tedbirleri kapsamında da sahte alkol kullanıma bağlı sorunların önlenmesi amacıyla, il genelinde aralık ayı boyunca 93 iş yerinde ve 39 ikamette arama yapıldı.

Aramalarda, 301 şişe sahte alkollü içki, 6 ton 963 litre sahte içki, 245 litre etil alkol ele geçirilirken, 5 adet sahte içki imalathanesi deşifre edildi.

Bu süreçte toplam 52 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında işlem yapıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol