birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 09.09.2020 14:56

Tekmeyle araba camı kıran saldırganın 8 yıla kadar hapsi istendi

İstanbul Alibeyköy'de, trafikte diş hekimi Sena Koçak’a hakaret edip saldıran, daha sonra da arabasının üzerine çıkarak tekmeyle camını kıran Emre Etyemez hakkında 8 yıla kadar hapis istendi.

Tekmeyle araba camı kıran saldırganın 8 yıla kadar hapsi istendi

İstanbul’da, trafikte diş hekimi Sena Koçak’a saldıran Emre Etyemez adlı şahıs hakkındaki iddianame tamamlandı.

Sözcü’nün haberine göre, tutuklu bulunan Etyemez hakkında, ‘hakaret’, "basit yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘mala zarar vermek’ suçlarından 1 yıl 5 aydan 8 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Alibeyköy’de trafikte yol verme nedeniyle tartıştığı diş hekimi Sena Koçak'a hakaret edip saldıran, daha sonra da arabasının üzerine çıkarak tekmeyle camını kıran Emre Etyemez, şikâyet üzerine gözaltına alınmıştı.

Etyemez, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilmiş, Adliye girişinde gazetecilerin, “Neden arabaya saldırdınız?” sorusuna, “Dosyada hepsi var” yanıtını vermişti.

Saldırgan Etyemez, 14 Ağustos’ta tutuklanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol