birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 08.06.2020 08:48

TELE1 Ankara Temsilcisi ve Odatv Ankara Haber Müdürü gözaltına alındı!

TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ve OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız gözaltına alındı!

TELE1 Ankara Temsilcisi ve Odatv Ankara Haber Müdürü gözaltına alındı!

TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel, sabah saatlerinde gözaltına alındı. Müyesser Yıldız'ın da evinde polislerin arama yaptığı belirtildi.

Odatv, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı "Askeri casusluk" suçlamasıyla Müyesser Yıldız'ın gözaltına alındığının öne sürüldüğünü belirtti.

İsmail Dükel'in gözaltına alındığınu duyuran TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, "Arkadaşımız, TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel bu sabah 07.30’da gözaltına alındı. Gözaltına alınma nedeni bilinmiyor. Savcılığın 4 gün gözaltı süresi vermiş. Savcılığa çağrılarak ifadesi alınabilecek bir gazetecinin böyle gözaltına alınması demokrasilerde olmaz, olmamalıdır" ifadelerini kullandı.

SOYLU DAHA ÖNCE MÜYESSER YILDIZ'I HEDEF GÖSTERMİŞTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız'ın sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımı alıntılayarak, "Benim üzüntüm PKK seviciliğin değil, devlet gömleği giymiş pespayelerle iş tutmandır" ifadelerini kullanmıştı.

Soylu, yaptığı paylaşımda, "Çemçe grubunun itlafına bir PKK bir sen üzülmüşsün. Kahramanlarımız bugün o bölgeye yeni sızmayı 10 metrede çatışma ile teröristleri yok ederek engelledi... Benim üzüntüm PKK seviciliğin değil, devlet gömleği giymiş pespayelerle iş tutmandır" demişti.

YILDIZ, TELEFONDA ALDIĞI BİLGİLERİ YAZMADIĞI İÇİN GÖZALTINDA

Müyesser Yıldız hakkında yürütülen soruşturmanın detaylarını, Yıldız'ın avukatları bile bilmiyorken Sabah gazetesi yazdı.

Sabah'tan Abdurrahman Şimşek haberinde, Yıldız’ın kendi adına kayıtlı telefondan “Askeri casusluk” suçu kapsamında E.B. 29 telefon görüşmesi yaptığını, Yıldız’ın bu telefon konuşmalarından edindiği bilgileri haberleştirmediği belirtti.

Şimşek’in haberinde bilgilerin haber yapılmadığı gerekçesiyle askeri casusluk suçunun işlendiği ileri sürüldü.

Böylece Yıldız'ın kendi adına kayıtlı bir telefondan yaptığı görüşmelerden edindiği bilgileri haberleştirmediği için “askeri casusluk” yapmış olabilir şüphesiyle gözaltına alındığı öğrenilmiş

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol