birgün

6° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 19.10.2019 00:35

Telefonla şikayet 10 bine dayandı

Telefonla şikayet 10 bine dayandı

HÜEYİN ŞİMŞEK

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesine yanıt veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bakanlığın, Alo 130 Ürün Güvenliği Şikayet Hattı ile Alo Sanayi hattına yapılan başvurulara yönelik verileri paylaştı.

Tanrıkulu’nun sanayi ve sanayi ürünlerine yönelik şikayetleri sorduğu önergesini yanıtlayan Bakan Varank, “Bakanlığımızın Alo 130 Ürün Güvenliği Şikayet ve Alo Sanayi numaralı hatlarına 2017-2019 Ağustos döneminde toplam 9 bin 459 adet istek, şikayet ve öneri için çağrı kaydı gelmiştir” dedi.

Başvuruların içerikleri hakkında da bilgi veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, “Bu kayıtların 6 bin 590 adedi ‘Alo 130 Ürün Güvenliği’ şikâyet hattına, 2 bin 869 adedi ise ‘Alo Sanayi’ hattına yapılmıştır” dedi.
AKP’nin yönettiği her alanda ciddi sorunların var olduğuna dikkati çeken CHP’li Tanrıkulu, önergesine verilen yanıtı BirGün’e değerlendirdi. Tanrıkulu, “AKP iktidarında her alanda bozulma yaşandı. Ekonomi de sanayi de bunun başında geliyor” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız