birgün

6° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 16.06.2021 12:57

Temel Karamollaoğlu'ndan Asiltürk'e ilişkin açıklama

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinde düzenlediği basın toplantısında Oğuzhan Asiltürk'ün kendisine karşı bayrak açmasına ilişkin açıklama yaptı

Temel Karamollaoğlu'ndan Asiltürk'e ilişkin açıklama

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün açıklamalarına yanıt verdi. Temel Karamollaoğlu, "Parti içi meselelerimizi kamuoyunda tartışmayı doğru bulmuyorum. Açıklamaları Oğuzhan Beyi bağlar" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinde basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu Oğuzhan Asiltürk'ün karşı 'kongre' harekâtı başlatmasına dair değerlendirme yaptı.

"Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman girmedim, o açıklamalar Oğuzhan Bey’i doğrudan bağlar, kendisiyle de görüşeceğiz" diyen Karamollaoğlu, “Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’le görüşmesini erken seçim hazırlıkları olarak değerlendiriyor musunuz?” sorusuna, "Erken seçimle alakalı olduğunu düşünmüyorum" yanıtını verdi.

Oğuzhan Asiltürk'le birbirlerinden çok uzak olmadıklarını söyleyen Karamollaoğlu, "Oğuzhan Asiltürk’le ara ara görüşüyoruz, birbirimizden çok uzak değiliz. Bu konuyu görüşürüz" diye konuştu.

Karamollaoğlu’nun konuşmasından başlıklar şöyle:

►İç politikaya malzeme edilen bu kadar hayati konularda herhangi bir sonuç Brüksel’de alınamadı.

►Vatandaşımızın problemleri değil sadece seçim kazanma hesapları yapılıyor. Memleketimizin birlik ve beraberliği değil, ittifak ortaklıklarının devam edip etmeyeceği gündemde tutuluyor. Saadet Partisi olarak bu gidişata bu tutum ve davranışlara kökten karşı olduğumuzun bilinmesini isteriz.

►EYT ve KHK mağduru on binlerce kişi, KYK borcunu ödemeyen binlerce üniversite mezunu emin olun hiçbir zaman bu problemler altında ezdirilmeyecek çok büyük sıkıntılara maruz bırakılmayacaktır. Toprağına ektiğinin karşılığını alamayan çiftçilerimiz, asgari ücretlimiz inanın bu ortamda size çözümü sanıldığı gibi zor ya da imkânsız olmadığını göstereceğiz.

►Devletin tüm kurumlarını saran müsilaja karşı tedbirleri almaya kararlıyız. Bu kadar basit mi emin olun bu kadar basit. Sadece zihniyet değişecek. Neye önem vereceğiz buna karar vermemiz gerekiyor.

►Bir mafya babası bile Türkiye’yi her gün sarsıyor, cevap vermekten aciz arkadaşlar, olur mu böyle şey! Biz o konulara girmiyoruz ama yapılan açıklamaların karşısında itham edilenlerde şahsiyet olsa bir tavır sergilerler ya. Allah yardımcımız olsun. Ben basınımıza da üzülüyorum bazen. Bu kadar kritik konular varken bir partinin iç meselesiyle ilgili konular önemseniyor. Bugün biz Saadet Partisi olarak Erbakan Hocamızın bize bıraktığı mirası harfiyen yerine getirilmesi için gayret gösteriyoruz. Biz Türkiye’de adalet olsun istiyoruz. Biz Türkiye’de huzur olsun istiyoruz."

NE OLMUŞTU?

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, sosyal medya hesabı üzerinden “Güçlü bir Saadet Partisi teşkilâtı oluşturmak ve gençleri, Millî Görüşe kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak” ifadelerini kullandı.

Asiltürk ayrıca, "İnşaallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Saadet Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hâle gelir" diyerek partide yeni yönetim hedefini açıkladı.