birgün

16° PARÇALI BULUTLU

KADIN 07.07.2020 07:56

Temizlik için çağırdığı kadına cinsel saldırıda bulunan erkek, hakim karşısına çıkıyor

İstanbul'da evine temizlik için çağırdığı kadına cinsel saldırıda bulunan Mert Al isimli erkek bugün hakim karşısına çıkıyor. Al'ın 30 yıla kadar hapsi isteniyor.

Temizlik için çağırdığı kadına cinsel saldırıda bulunan erkek, hakim karşısına çıkıyor

İstanbul'da Mert Al isimli erkek, temizlik için A. T. G.’yi evine çağırdı. İstanbul Esenler’deki evinden Gaziosmanpaşa’ya giden kadın bu evde 2 yaşındaki oğlunun önünde cinsel saldırıya maruz bırakıldı. 30 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık Al bugün hâkim karşısına çıkıyor.

Mert Al (28), Facebook’ta iş ilanları sayfasına, Esenler çevresinde ev temizliği işi aradığını belirten A. T. G. (38) ile temasa geçti. Geçen 16 Şubat günü G., bakacak kimsesi olmadığı için, 2 yaşındaki oğlunu da alarak Esenler’den Gaziosmanpaşa Küçükköy’e gitti. G., saat 12.00 gibi Al’ın attığı konuma ulaştı.

Hürriyet'in haberine göre; G., eve girdikten hemen sonra temizliğe başladı. Al’dan süpürge makinesi isteyen G., o sırada halıları toplamaya başladı. Bu esnada Al, G.’ye arkadan yaklaştı ve ağzını kapatarak odaya geçmesini istedi. G., bırakılmasını istese de başaramadı. Bu esnada G.’nin 2 yaşındaki oğlu da ağlamaya başladı.

“ŞİKAYETÇİ OLURSAN ÖLDÜRÜRÜM” TEHDİDİ

Mert Al, cebinden çıkardığı bıçağı küçük çocuğa doğrulttu. G.’ye cinsel istismarda bulunan Al, genç kadının evden çıkmasına da bir süre izin vermedi. Al, G.’ye “Kimseye bir şey söylemeyeceksin. Şikâyetçi olmayacaksın. Öldürürüm yoksa sizi” dedi.

Al, genç kadın ve oğlunun evden çıkmasına izin verdi. Sokağın başındaki bir dükkana sığınan G., burada polisi aradı. Dakikalar sonra polis ekipleri sokağa geldi. G., olayın yaşandığı evi polislere gösterdi.

Gözaltına alınan Mert Al, çıkarıldığı Gaziosmanpaşa 1. Sulh Ceza Hakimliği'nde, G. ile, kendi rızası ile birlikte olduklarını öne sürdü. Al, “Eğer zorla bir şey olsa benim de yüzümde yaralamalar olurdu” dedi. Tutuklanarak cezaevine konulan Al hakkında, 30 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşması bugün yapılacak.

temizlik-icin-cagirdigi-kadina-cinsel-saldirida-bulunan-erkek-hakim-karsisina-cikiyor-753637-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız