Deprem bölgesine yardıma giden kuruluşlar görselinde sadece iktidara yakın oluşumlara yer veren Anadolu Ajansı, tepkiler üzerine Ahbap ve AKUT’u da listeye ekledi.

Tepki çekmişti: AA’nın deprem yardımı haberine Ahbap ve AKUT da eklendi
Fotoğraf: AA

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem, 6 Şubat sabahı 10 ilde yaklaşık 13,5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi yıktı.

Türkiye'nin her yanından belediyeler, dernekler, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, spor kulüpleri toplayabildikleri her türlü yardım malzemesini deprem bölgesine ulaştırmak için yoğun çaba sarfetmeye devam ediyor.

Diken'in haberine göre; Anadolu Ajansı (AA), dün sabah yayımlanan haberinde depreme yardım eden STK ve cemaatlerin sıralandığı görselinde AHBAP ve AKUT'u listeye almadı.

AA'nın, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜRGEV gibi kurumların yanında tartışmalara konu olan Ensar Vakfı’na da yer veren listesi ise tepki çekti.

Tepkilerin ardından güncelleme yapan AA, yardıma giden STK’ler görseline Ahbap ve AKUT'u da ekledi.

HAKYOL ve Yedi Hilal gibi cemaatlerin dernekleriyse listeden çıkarıldı.

Gurbetçilerin milyonlarca Euro'luk bağış parasını usulsüz kullandığı iddialarıyla geçmişte gündeme gelen Deniz Feneri de listeye eklendi.

tepki-cekmisti-aa-nin-deprem-yardimi-haberine-ahbap-da-eklendi-1125681-1.

tepki-cekmisti-aa-nin-deprem-yardimi-haberine-ahbap-da-eklendi-1125682-1.